Ankara Cam Balkon

Sürme Cam Balkon Sistemleri

Balkonlar evimizin en özel ve en kullanışlı köşelerinden bir tanesidir. Önceleri balkonlar yalnızca yaz aylarında ve yağışsız havalarda kullanılabiliyordu. Ancak günümüzde cam balkon sistemleri ile balkonlar mevsim ve hava durumu fark etmeksizin kullanılabilmektedir. Artık balkonlar kahvaltı etmek, akşam yemeklerini yemek, çamaşırları kurutmak ve dostlarla kahve keyfi yapmak gibi amaçlarla kullanılmaktadır.

Bundan yıllar öncesinde balkonlarda sadece plastik sandalye ve masalar kullanılabiliyordu. Fakat şimdi istenilen her cins ve şekil mobilya balkonları süslemektedir. Çünkü cam balkon sistemleri balkonlarımızı tozdan, pislikten ve yağıştan korumaktadır. Balkonlar ayrıca apartmanlarda büyüyen çocukların da en güzel oyun alanlarıdır.

Balkonunuzu cam balkonla sistemi ile kapatmak, tamamen havasız kalmak ve dışarıya kapalı olmak anlamına gelmiyor. Son teknoloji ile üretilen Sürme Cam Balkon Sistemleri ile mevsime ve yağışa göre camların bir kısmı veya tamamı açılabilmektedir. Bu açma- kapatma işlemi çok basit bir şekilde sürgülü olarak yapılmaktadır.

Sürgülü cam balkonlar 5 ayrı ray sisteminden oluşmaktadır. Bu şekilde de camlar farklı yönlere açılarak yağmur, kar, rüzgar ve tozun balkona girmesini engellemektedir. Sürgülü cam balkon sistemi 8-10 mm cam kalığında ve 500 kg. darbeye dayanıklı olarak kaliteli camlardan üretilmektedir.

Sürme cam balkon sistemleri alttan taşıma özelliğine sahip olduğundan her tür balkonda kullanılabilir. Cam balkon sistemi kurulurken kullanılan malzemeler paslanmaz çelikten yapılarak plastik kalıplarla korunmaktadır. Bu sebeple de paslanma ve oksitlenme gibi sorunlar oluşmamaktadır. Kullanılan contalar ise silikon özelliğine sahip olup, sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklıdır, ayrıca su geçirmez.

Sürgülü cam balkon yaptırılırken güvenlik endişesi olması halinde ise camdan cama özel mekanizma kilidi ile bu sorun çözülmektedir. Sürme cam balkon sistemleriuygulanacağı alana göre eşikli sürme cam balkon ve eşiksiz sürme cam balkon olarak ikiye ayrılmaktadır.

Açıklama

Girişim Cam Balkon Ankara’da Sürme Cam Balkon imalatı yapmaktadır. Eşikli Sürme Seri Cam Balkon ve Eşiksiz Sürme Seri Cam Balkon olarak ikiye ayrılır.  Eşikli Sürme Seri Cam Balkon ve Eşiksiz Sürme Seri Cam Balkon uygulanan balkon kapama sistemlerinin alternatifidir.

Teknik Özellikler

Eşikli Sürme Cam Balkon

Yana Kayar Sistem (Sürme Cam Sistemi) adından anlaşılacağı gibi kasa üzerinde yer alan raylar ile bu raylar üstünde yer alan camların, yatay olarak hareket ettiğinden bu balkon sistemi, iç mekânlarda daralmaya sebep vermemektedir. Eşikli Sürme Sistemde istenildiği kadar Kanat sayısı uygulanabilir. Dar balkonlarda balkon alanını aynen korumaktadır. Balkona giriş/çıkış noktalarına engel olmaz. Eşikli Sürme seri Sistemimizin teknik yapısı hem 8mm hem de 10mm temperli tek cam ve lamine cam kullanımı için uygundur. Darbeye dayanıklı temperli cam olduğu için kırılma halinde tehlike arz etmez. Alt kısımlarında kullanılan rulmanlar vasıtası ile kolaylıkla ve sessiz olarak çalışır. Kanatlarda kullanılan Ara (Çekme) Kapaklar ile Camlar istenilen yere toplanır. 8mm ve 10mm Aluminyum Sürme Fitillerimiz ile sararma sorunu ortadan kalkmıştır. Ayrıca Aluminyum Fitillerin dayanıklı yapısından dolayı şiddetli rüzgar, sağnak yağmur ve yakıcı güneş ışınlarına karşı maksimum sızdırmazlık elde edilmiştir. Sistem geniş kasa modeline sahiptir. Balkon parapetinin tavanı karşılamadığı durumlarda kolaylıkla uygulanabilir. Kasa birleşmeleri 45º kesilmeyerek 90º kesilir. PVC takozlar vasıtasıyla dönüş elde edilir. Bu özellikler sayesinde fire, referans gibi faydalar sağlar ve aynı zamanda suyun tahliyesine de yardımcı olur. Sistemdeki yükü altta 2 adet rulman üstte 2 adet tekerlek sağlar. Çeşitli renk ve model seçeneği ile farklı yer ve mekânlara uyum sağlamaktadır. Sistemde paslanma yapacak malzeme kullanılmamıştır. Aluminyum Profillerin açık kısımlarında polyamid kapak uygulanmıştır. Cam ve Profil bağlantısı mekanik bağlantı ile sağlanmıştır. Asla sarkma yapmaz. Köşe dönüş aparatları sayesinde kolay imalat ve montaj imkânı sağlar. Kış bahçesi, Vitrin, Ofis Bölmeleri, Cafe, Otel ve Restoran gibi her türlü alanların kapatılmasında tercihe göre uygulanır. Maksimum Kanat (Cam) Yüksekliği: 3500mm Maksimum Kanat (Cam) Genişliği: 1100mm Maksimum Kanat (Cam) Ağırlığı: 88kg Aluminyum Üst Kasa Ağırlığı & Uzunluğu: 10,80kg ; 6,00metre Aluminyum Alt Kasa Ağırlığı & Uzunluğu: 12,00kg ; 6,00metre Aluminyum Üst Baza Ağırlığı & Uzunluğu: 1,00kg ; 6,00metre Aluminyum Alt Baza Ağırlığı & Uzunluğu: 8,80kg ; 6,00metre Aluminyum Yan Dikme Ağırlığı & Uzunluğu: 6,80kg ; 6,00metre

Eşiksiz Sürme Seri Cam Balkon

Yana Kayar Sistem (Sürme Cam Sistemi) adından anlaşılacağı gibi kasa üzerinde yer alan raylar ile bu raylar üstünde yer alan camların yatay olarak ilerlemesiyle balkon, iç mekânlarda daralmaya sebep vermemektedir. Bunun yanısıra bu sistemde “eşik” bulunmamaktadır; bu da sistemin uygulandığı zemin ile tamamen aynı hizada olmasını sağlaması açısından kullanışlıdır. Eşiksiz Sürme Sistemde istenildiği kadar Kanat sayısı uygulanabilir. Eşiksiz Sürme seri Sistemimizin teknik yapısı hem 8mm hem de 10mm temperli tek cam ve lamine cam kullanımı için uygundur. Darbeye dayanıklı temperli cam olduğu için kırılma halinde tehlike arz etmez. Dar balkonlarda balkon alanını aynen korumaktadır. Balkona giriş/çıkış noktalarına engel olmaz. Alt kısımlarında kullanılan rulmanlar vasıtası ile kolaylıkla ve sessiz olarak çalışır. Kanatlarda kullanılan Ara (Çekme) Kapaklar ile Camlar istenilen yere toplanır. 8mm ve 10mm Aluminyum Sürme Fitillerimiz ile sararma sorunu ortadan kalkmıştır. Ayrıca Aluminyum Fitillerin dayanıklı yapısından dolayı şiddetli rüzgar, sağnak yağmur ve yakıcı güneş ışınlarına karşı maksimum sızdırmazlık elde edilmiştir. Sistem geniş kasa modeline sahiptir. Balkon parapetinin tavanı karşılamadığı durumlarda kolaylıkla uygulanabilir. Kasa birleşmeleri 45º kesilmeyerek 90º kesilir. PVC takozlar vasıtasıyla dönüş elde edilir. Bu özellikler sayesinde fire, referans gibi faydalar sağlar ve aynı zamanda suyun tahliyesine de yardımcı olur. Sistemdeki yükü altta 2 adet rulman üstte 2 adet tekerlek sağlar. Çeşitli renk ve model seçeneği ile farklı yer ve mekânlara uyum sağlamaktadır. Sistemde paslanma yapacak malzeme kullanılmamıştır. Aluminyum Profillerin açık kısımlarına Plastik Kapak uygulanmıştır. Cam profil bağlantısı mekanik bağlantı ile sağlanmıştır. Asla sarkma yapmaz. Köşe Dönüş Aparatları sayesinde kolay imalat ve montaj imkânı sağlar. Kış bahçesi, Vitrin, Ofis Bölmeleri, Cafe, Otel ve Restoran gibi her türlü alanların kapatılmasında tercihe göre uygulanır. Maksimum Kanat (Cam) Yüksekliği: 3500mm Maksimum Kanat (Cam) Genişliği: 1100mm Maksimum Kanat (Cam) Ağırlığı: 88kg Aluminyum Üst Kasa Ağırlığı & Uzunluğu: 10,80kg ; 6,00metre Aluminyum Alt Kasa Ağırlığı & Uzunluğu: 4,00kg ; 6,00metre Aluminyum Üst Baza Ağırlığı & Uzunluğu: 1,00kg ; 6,00metre Aluminyum Alt Baza Ağırlığı & Uzunluğu: 8,80kg ; 6,00metre Aluminyum Yan Dikme Ağırlığı & Uzunluğu: 6,80kg ; 6,00metre

Fotoğraflar