Cam Balkon Avantajları

Balkonda Cam Dönemi Başladı

Balkonda Cam Dönemi Başladı
Ülkemiz sıcak iklim kuşağında bulunmaktadır. Özellikle güney ve Akdeniz sahil kentleri sıcak iklimin en sert geçtiği yerleşimlerdir. Ayrıca ülkemizin orta kesimleri de yine bu etkili sıcaktan nasibini almaktadır. Hal böyle olunca yapı sektörü bu durumu göz ardı etmemektedir. Saydığımız bölge ve kentlerde yapılan tüm bina ve evlerde mutlaka balkon bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında akşam oturmalarının çoğu balkonda geçmektedir. Şanlıurfa’da Toki’nin yaptığı balkonsuz binaların elde kalması bize bu fikrimizin doğru olduğunu söylemektedir.
Balkonda Camın Avantajları
Balkon, açık bir oda kisvesindedir diyebiliriz. Yaz aylarında akşam ve güneş görmeyen saatlerde balkonlar uğrak yerimizdir. Dolayısıyla kirlenmeye açık bir alandır. Ayrıca sessin direk kulaklarımıza girmesinden dolayı ses gürültüsü de ayrıca bir sorundur. İşte tüm bu sıkıntılardan balkonları cam ile kapatarak kurtuluruz.
Cam balkon, hem sesi absorbe etmekte hem de dışarıdan gelebilecek toz, is ve egzoz dumanların içeri girmesini önler. Yazın sıcaktan bunalanların nefes aldığı balkonlar kışı da kapalı alan olması sebebiyle soğuğu da kesmektedir. Özellikle kışın evin dışında bir yer olması sebebiyle sigara tiryakilerinin uğrak yeridir.
Ankara’nın Cam Balkonları
Ankara gelişen ekonomisi ve memur kenti olması sebebiyle sürekli gelişmektedir. Her geçen gün yeni yeni binalar yükselmektedir. Bununla beraber balkon kaplamada çok talep gören bir iştir. Cam balkon Ankara için çok önemli bir çalışmadır.
Sıcak bir yerde balkon her zaman aranan bir yer olmuştur çünkü. Durum böyle olunca cam balkon firması açmak yeni ve karlı bir iş olmuştur. Tüm güney kentlerde olduğu gibi iç Anadolu’da da bir hayli revaçta olan bir iş kolu haline geldi.
Cam Balkon Her Yerde
Ülkemizin büyük kentlerinin yanında en küçük yerleşim biriminde bile cam balkona rastlamak mümkündür. Apartman dairesinden tutun bağ evine kadar cam balkon yaptırılmaktadır. Bu pencereden baktığımızda Ankara merkezde olduğu gibi cam balkon ostim içinde önemlidir. Çünkü ostim Ankara’nın sanayi merkezidir. İsin, dumanın, gürültünü ve kargaşanın en fazla olduğu yerdir. Balkonun cam ile kaplanması tüm bu sorunları absorbe etmektedir. Böylelikle sağlık anlamında önemli bir adım atmış oluyoruz.