Kış Bahçesi Cam Sistemleri

Kış Bahçesi Sistemleri

Kış Bahçesi Sistemleri

Kış mevsiminin güzelliğini, mis gibi havanın berraklığını, yağan karın toprağa düşüşünü ne yazık ki yeteri kadar yaşayamıyoruz. Çünkü haliyle soğuk olan havanın bizi erkenden etkilemesine izin veriyor evlerimize gömülüyoruz. Fakat günümüzde çok fazla çeşitleri de mevcut olan kış bahçesi sistemleri sayesinde artık kış mevsiminin güzelliğini daha yakından hem de sıcacık evimizde otururmuşçasına yaşayabiliyoruz.

Kullanım alanları

Büyük bahçeli bir eve sahip olanlar. Aslında ne kadar şanslı olduğunuzun farkına kış bahçesi sistemlerisayesinde yazın ve kışın bahçenin tadını doyasıya çıkararak varabilirsiniz. Bahçenizin bir kısmına kış bahçesi sistemlerinden yaptırıp kışın kullanım alanı oluşturarak kalan kısmını ise yaz ve bahar aylarında kullanmak için ayırabilirsiniz. Veya bahçemi bölmek istemiyorum kullanım alanımı geniş tutmak istiyorum derseniz de üstü açılır kapanır kış bahçesi sistemlerinden yaptırarak hem yazın hem de kışın rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bahçeli bir eve sahip değilim ancak teras katında oturuyorum diyenler. Terasın yaz akşamları için vazgeçilmez bir yer olduğunu biliyoruz. Peki, terasınızın tadını kış aylarında da çıkarmak istemez misiniz? Yine bir bölümüne veya açılır kapanır sistemle tamamına yaptırarak karın yağışını sıcacık kahvenizi yudumlarken gökyüzünün altındaymışçasına izleyebilirsiniz.

Çeşitleri

Kış bahçesi sistemleri birçok zevke ve bütçeye hitap edecek şekilde istenildiği gibi yaptırılabilir. Açılır kapanır sistem olabileceği gibi bu sistemi otomatik hale de getirebilirsiniz. Cam tavanlı veya kapalı tavanlı yaptırabilir yapımında kullanılacak malzemeyi kendiniz bütçenize veya kullanım alanınıza göre seçebilirsiniz.

Ticari anlamda

Şimdilerde özellikle kış aylarının sert geçtiği yerlerde daha çok yaygınlaşan kış bahçesi sistemleri cafe veya restoran tarzı işletme sahipleri için vazgeçilmez olmuştur. Müşterinin ilgisini daha çok çeken bu tarz yerler özellikle tercih edilmektedir. Bu sistemin özellikle cam çatılı ve açılır kapanır sistemli olması yaz ve kış ayları için işletmenizin daha cazip olmasını sağlarken göz zevkine de hitap eder.